Teslimat Bilgileri

  • Tüm siparişler 5 iş günü içinde adrese gönderilir.
  • Müşterilerimiz internet sayfasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
  • kitaplife.com’dan satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilerle gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse websitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz sorumlu olup; her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.
  • kitaplife.com’dan siparişinizde geciktirici sebepler oluşursa ya da buna benzer siparişinizin gönderimini engelleyen teknik sorunlar, hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile siparişiniz süresi içinde teslim edemez ise, kitaplife.com durumu müşterisine bildirir. Bu koşullarda müşterilerimiz, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Müşterilerimizin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise müşterinin ödediği hesaba geri havale yaparak müşterilere ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde müşterilerimiz kendilerinin havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir. Bu işlemler sırasında banka tarafından alınan komisyonlar ve diğer ilgili olası masraflar bu iade edilecek tutardan düşülerek iade işlemi yapılır.
  • kitaplife.com zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir.
  • kitaplife.com, websitesinde kullanıcılarına verdiği hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza veya diğer teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; donanım, yazılım ve internet sunucusundan ya da stok sıkıntısından kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
  • Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Türkiye Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
  • Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.